• Özlem Grup Kurumsal

KURUMSAL

1965 yılında ufak bir bakkal dükkânı ile başlamıştı firmamızın kuruluşu. Firmamız 1978 yılından sonra toptan gıda ve ihtiyaç maddeleri pazarlama ve dağıtımına başlamış, üretici firmalar ve satış noktaları arasında iletişim köprüsü kurarak hizmet vermiştir. 1991 yılından sonra da Özlem Ticaret Gıda ve İht.Mad.Paz. A.Ş olan yeni unvanı ile birçok saygın markaların bayiliklerini geniş bölgelerde yaparak büyümüştür. Firmamız 2001 yılından itibaren bir parçası olmaktan hep gurur duyduğumuz Coca Cola ile Eskişehir Bölge Bayiliği’ne başlamıştır.

Özlem Ticaret A.Ş. unvanlı şirketimiz ithalat - ihracat ve inşaat alanında da faaliyet göstermektedir. 1990 yılından itibaren şirketlerimizce dış ticarete başlanmış, yurt dışında birçok ülkeye ithalat ve ihracatlar yapılmıştır. Yıllardır inşaat sektörünün içinde olan fakat sadece kendi projelerini gerçekleştiren inşaat firmamız, 2009 yılından itibaren konut ve işyerleri yaparak satışına başlamıştır. Bu şirketimiz kısa zamanda iddialı, ciddi projeler üreterek kendinden bahsettirmektedir.

Grup şirketlerimizden Özlem Gıda San. A.Ş, 1990 yılından itibaren bir ilke imza atarak apart inşaatlarına ve işletmeciliğine başlamıştır. Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi çevresinde 7 ayrı apart otel ve yurt inşaatlarını değişik zamanlarda bünyesine katarak şehrimize kazandırmış ve en iyi hizmeti vererek büyük bir boşluğu da doldurmuştur.1000 kişiyi bulan konaklama kapasitesi ile bu sektörde şehrimizin ilk ve en büyük işletmesi olmuştur. Yeni başlayan apart inşaatlarımız ile konaklama kapasitemizin arttırılması da planlanmıştır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 1993 yılında kurulan Mediterranean Star isimli şirketimiz büyük boyutta ihracatlar gerçekleştirmiştir. Ayrıca aynı şirketimiz turizm yatırımı yaparak bir tatil köyü inşa etmiştir. Zaman içerisinde Lefke Avrupa Üniversitesi yanındaki ikinci etap inşaatlarını da tamamlayarak 785 yataklı Akdeniz Evleri isimli öğrenci konaklama tesisini kurmuştur. Bu tesis üniversitenin ve bölgenin gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Tesisimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin örnek gösterilen en büyük öğrenci konaklama tesisidir.

Firmamız hizmet sektöründe de şehrimizde bir boşluğu doldurmuş, nikâh, toplantı, düğün, kongre, fuar benzeri hizmetler için Gar Saloon ve Saloon Kırda Çok Amaçlı Salonları’nı hizmete açmıştır. Şuan 6 ayrı salonumuz günlük 5000 kişiye hizmet verebilecek kapasitededir.

Yaşadığımız hızlı değişimlere karşı geleceğe hazır olan şirketlerimiz, insana yatırım yaparak, çevremize, şehrimize ve ülkemize katkı sağlamayı, istihdam yaratmayı hedeflemiştir. Bunun için de mevcut işlerimizi büyütürken bir yandan da geleceğin işlerini araştırarak yatırım planları yapmaktadır. Bu doğrultuda ilgi alanlarımızdaki ihracata yönelik jeotermal sera proje çalışmaları tamamlanarak yatırım aşamasına gelinmiştir. Bu yatırımın büyük bir istihdam yaratması ve ülkemize ciddi bir döviz kazandırması planlanmıştır. Mevcut yatırım planlarımız arasında projelendirdiğimiz Eskişehir’e büyük bir öğrenci köyü kazandırma çalışmaları da gerçekleşme aşamasındadır.Tüm bu işlerimizin yanında,sosyal sorumluluğumuzu hiç unutmayarak bu alandaki tüm projelerde üzerimize düşeni yapmaktan büyük bir keyif aldık.

Vizyonumuz

Yenilik, değişim ve gelişimle sürdürülebilir başarıyı yakalamak,

Güçlü ekipler oluşturmak, etkin ve akıcı süreçler yaratmak, esnek ve kalıcı çözümler üretmek.

Misyonumuz

Büyük tecrübelerimizden faydalanarak en iyi hizmetleri sunmak ve koşulsuz müşteri memnuiyetini sürekli kılmak,

Satış ve bilgi teknolojilerini günün koşullarına uyarlamak ve kullanmak,

Müşteriler, ortaklar ve çalışanların memnuniyetini sağlamış, onlar tarafından tercih edilen, referans olarak gösterilen bir şirket olmak.

Değerlerimiz

Öğretici olmak,

Bilgiyi paylaşmak,

Çalışanları, tedarikçi ve müşterileri bir değer olarak görmek,

Güvenilir ve hep güvenilecek şirket olarak kalmak.